Diagnostyka So-Check

Rewolucja w diagnostyce medycznej

Diagnostyka z platformą So-Check

Polska jest pierwszym krajem w Europie Wschodniej, w którym już około 30 terapeutów korzysta z Platformy So-check. Zakupem tej platformy najbardziej zainteresowana jest grupa lekarzy, naturopatów oraz terapeutów diagnozujących wcześniej z analizy pierwiastkowej włosa. Na platformie znajdują się trzy główne części składowe:

 1. Badanie Oligo-check to nieinwazyjna metoda pozwalająca na diagnostykę poziomu minerałów, mikroelementów, witamin, stresu oksydacyjnego i zatrucia metalami ciężkimi w organizmie. Pomiar wykonywany jest na dłoni urządzeniem fotospektrometrycznym. Badanie określa pracę naszych jelit, równowagę kwasowo-zasadową, stan trawienia i zanieczyszczenia wątroby. Test przedstawia poziom pracy systemu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego. Badanie określa także jakość skóry antyaging, stan włosów, paznokci i stawów. Wynik otrzymywany jest po trzech minutach. Znajdziemy w nim zalecenia potrzebne do regulacji i utrzymania prawidłowej homeostazy organizmu. Badanie Oligo-check jest pierwszym badaniem tkanki miękkiej bez konieczności analizy włosa.
 2. Cardi-check to badanie układu sercowo-naczyniowego za pomocą Oximetru. Wyróżniamy w nim 5 wskaźników: Cardiflex, Cardistress, SNA, Koherancję serca oraz IRT. X Cardiflex pozwala ocenić elastyczność tętnic i zmiany miażdżycowe. X Cardistress pozwala ocenić reakcje serca na stres. X SNA pokazuje równowagę układu nerwowego współczulnego i przywspółczulnego. X Koherencja serca określa procentowo częstotliwość rytmu serca. X IRT, czyli wskaźnik oddychania tkanek, pokazuje ocenę wysycenia krwi tlenem.
 3. Giom-check to badanie genetyczne DNA. Celem badania jest precyzyjne ustawienie tak zwanego makrobiotu celowanego, czyli symbiotycznych bakterii jelitowych.

Z ciekawostek, w Niemczech przez 6 miesięcy przeprowadzono próbę na 6 000 osobach, u których zanotowano spadek masy ciała średnio o 25%. W tym czasie osoby badane nie zmieniły diety i swoich przyzwyczajeń. Może to być przełom dla wszystkich schorzeń, które swój początek mają związany z florą jelitową.

Nie wyobrażam sobie dobrze i wszechstronnie pracującego gabinetu terapeutycznego bez analizy z tkanki miękkiej. To badanie precyzuje działania pod konkretny organizm i jego biochemie. W przypadku rozpoznanej jednostki chorobowej zastosowane rozwiązania terapeutyczne mogą być zupełnie różne. Nie dziwmy się, że ludzie leczą się z tego samego schorzenia innymi metodami, co powoduje „jatkę” między zwolennikami tzw. procedur. Mam tu na myśli, zarówno terapie z twardej medycyny akademickiej, jak i medycyny holistycznej, czyli alternatywnej. Są zwolennicy wlewów „wszystkiego, co podleci, aby dużo”, którzy nie przykładają uwagi na zależności między substancjami i aktualny stan biochemiczny organizmu. Wyróżniamy także sympatyków „kosmicznych” jednostek witaminy D, którzy nie sprawdzają jej wchłanialności. Muszę przyznać, że znam osobiście lekarzy medycyny alternatywnej leczących nietoksycznie, którzy, aby postawić diagnozę, nie muszą nawet widzieć pacjenta. Ci lekarze mają z góry ustaloną procedurę działania, za którą daliby się pokroić. Według nich wszystkie inne działania są mało skuteczne. Warto się zapytać: czy taką samą determinacją i wiarą w ten protokół, kierowaliby się, jeśli pacjentem byłoby ich dziecko?

Badanie Oligo-check pozwala terapeucie monitorować postępy i skuteczność jego terapii. Dobry terapeuta powinien znać biochemię i zależności pierwiastków między sobą. Przypomnę, że mamy trzy konfiguracje: neutralną, synergistyczną oraz antagonistyczną i tu z całym szacunkiem dla leczących, ale niewielki procent terapeutów się na tym zna. Wiedza na temat tych zależności jest potrzebna, aby zastosować tak zwaną terapię spersonalizowaną, która jest największą gwarancją sukcesu w doprowadzeniu organizmu do homeostazy, czyli innymi słowy, do dobrego stanu zdrowia. Oligo-check jest w większości badaniem łatwym do zrozumienia przez zwykłego człowieka, dzięki czemu osoby chętnie wracają i polecają innym. Aby doprowadzić do trwałych zmian w tkance, potrzeba nieraz paru tygodni lub miesięcy, dlatego niezwykle ważna jest powtarzalność badania.

Myślę, że nie warto porównywać tego badania, ani z badaniami analizy krwi, gdzie wynik jest krótkoterminowy, ani z badaniami biorezonansu, polegającym na pomiarze częstotliwości drgań elektromagnetycznych, które mogą się modyfikować pod wpływem zmian wewnętrznych i zewnętrznych w organizmie i nie zachodzi tu powtarzalność. Nie chce negować ani stwarzać konkurencji między tymi rodzajami diagnostyki. Każda z nich ma swoją mocną stronę i dobry terapeuta powinien podejmować decyzje, mając na celu uzyskanie maksymalnie dobrych rezultatów w działaniu.

Oligocheck pozwala sprawdzić solidność oferowanych na rynku substancji odżywczych, witamin, minerałów, ziół, stosowanych diet, programów oczyszczających czy programów uzupełniających niedobry składników odżywczych w organizmie. Możemy sprawdzić poziom danego preparatu w organizmie i zbudować własną skuteczność danej terapii, która doprowadzi nas do świetnej formy.

Osoby, korzystające z Platformy So -check możemy podzielić na trzy kategorie:

 • Pierwsza grupa – najliczniejsza, to osoby o sporej świadomości, przykładający dużą uwagę do swojego stanu zdrowia. Regularnie powracają na badania, kontrolując postępy i nanosząc poprawki. Po roku doprowadzają swój organizm do perfekcji. Ta grupa jest dla nas najlepszym wskaźnikiem skuteczności realizacji naszych zaleceń terapeutycznych, a swoim entuzjazmem dbania o zdrowie zarażają następnych.
 • Druga grupa – osoby, które mają problemy zdrowotne i próbowali różnych terapii, szczególnie rozwiązań Medycyny Akademickiej. U tych osób niezwykle ważna jest praca ze świadomością. Często osoby te mają nadwyrężone zarówno zdrowie, jak i finanse, szukając skuteczności w tradycyjnej medycynie akademickiej.
 • Trzecia grupa to sportowcy oraz osoby uprawiający sporty ekstremalne. Ci ostatni pozwalają nam odkryć dyscypliny sportowe, o których nieraz nie mamy pojęcia, że istnieją.

  Technologia jest rozpoznawalna na wszystkich kontynentach i cieszy się dużą popularnością w USA, Australii, Japonii i Chinach. Pierwsza startowa wersja przed modyfikacją to www.oligoscan.com, dzisiaj www.so-check.com.

  icon_01

  +OLIGO/CHECK

  Ocenia w czasie rzeczywistym możliwe przeciążenia metalami ciężkimi, dostępność biologiczną minerałów, pierwiastków śladowych, witamin oraz stres oksydacyjny.

  MINERAŁY
  Niedobory i nadmiary minerałów oraz pierwiastków śladowych


  METALE CIĘŻKIE
  Ocena przeciążeń metalami ciężkimi


  WITAMINY
  Tkankowa dostępność biologiczna w witaminach


  STRES OKSYDACYJNY
  Odpowiedzialny za starzenie i wiele patologii

  icon_02

  +CARDI/CHECK

  Ocenia ostry i przewlekły stres poprzez niezbędną równowagę rytmiczną, z wykorzystaniem 5 wskaźników: Cardiflex, Cardistress, ANS, koherencji serca oraz IRT.

  • Ocena elastyczności tętnic
  • Ocena stresu oraz fizjologicznych zdolności rozwiązywania tego problemu
  • Koherencja sercowa
  • Utlenienie tkanki IRT
  • Ocena ANS
  img_cardi_check

  Zapraszamy do rejestracji!

  797 286 558

  Cena przeprowadzonej diagnozy to 300 zł.

  Dodatkowo po diagnostyce zalecenia od lekarza (odżywianie, suplementacja) GRATIS.

  Czas oczekiwania na zalecenia do 2 dni.