O normobarii..

Swoje zdrowie polepszysz u nas w komorze normobarycznej, a dodatkowo możesz skorzystać z treningu Tai-Chi, shiatsu, korekty chiropraktyczej kręgosłupa, lub akupunktury. Możesz także skorzystać z rehabilitacji ruchowej. Wszystko to pod kierunkiem rehabilitanta – mistrza Kung-Fu i Kendo, przebywającego długo na wschodzie. Działaj wielokierunkowo – wszystkie drogi prowadzą do zdrowia!

Kilka słów o normobarii..

Innowacją na skalę światową było stworzenie kilka lat temu przez doktora Jana Pokrywkę domu normobarycznego. Doktor w swoich badaniach postanowił przyjrzeć się bliżej atmosferze i ocenić jej  wpływ na zdrowie. Wnioski, do których doszedł były zaskakujące. Doktor stwierdził, że:

„Warunki przyrodnicze, w których żyjemy nie są wcale optymalne. Jesteśmy w błędzie uważając, że obecne parametry atmosfery, w których ludzkość żyje od tysięcy lat za najbardziej sprzyjające zdrowiu i życiu.”

Na Ziemi panuje obecnie ciśnienie o wartości ok. 1000 hPa, zawartość tlenu (O2) wynosi ok. 21%, a dwutlenku węgla (CO2) ok. 0,03%.

Również Profesor Konstanty Pawłowicz Butejko, radziecki lekarz, twórca metody leczącej choroby wynikające z nieprawidłowego przyspieszonego i pogłębionego oddechu oraz związani z nim naukowcy precyzyjnie określili optymalne parametry atmosfery, które mają zbawienny wpływ na tempo regeneracji ludzkiego organizmu oraz spowolnienie procesu starzenia.

Najbardziej sprzyjającym ciśnieniem atmosferycznym jest to utrzymujące się na poziomie 1500 hPa. Zawartość tlenu powinna oscylować w okolicach 40%. Powietrze powinno zawierać nawet do 2% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru. TAKIE PARAMETRY ATMOSFERY JESTEŚMY W STANIE UZYSKAĆ TYLKO PODCZAS TLENOTERAPII NORMOBARYCZNEJ.

W komorze normobarycznej odtwarzane są warunki podobne do tych, w jakich ludzie żyli przed potopem.

Wewnątrz komory utrzymuje się ciśnienie najbardziej sprzyjające zdrowiu i długowieczności człowieka:

 • ciśnienie atmosferyczne ok. 1500 hPa
 • ok. 40% zawartości tlenu
 • od 1,5% do 2% dwutlenku węgla (ok. 50-70 razy więcej niż normalnie)
 • 0,5% wodoru (ok. 10 tys. razy więcej niż na zewnątrz)

Stężenie tych wszystkich parametrów wraz z odpowiednim poziomem wilgotności (poniżej 65%) kontrolowane jest przy pomocy odpowiednich czujników.

Może to być dla Ciebie zaskoczeniem, ale w otaczającym nas powietrzu jest zbyt mało dwutlenku węgla. Paradoksalnie więc, jeśli wdychamy zbyt mało dwutlenku węgla jesteśmy niedotlenieni – określa się to mianem „efektu Bohra”.

Dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie transportu tlenu do krwiobiegu i poszczególnych komórek. Jego niedobór upośledza mechanizm dotlenienia całego organizmu. Z kolei wodór, który znajduje się w powietrzu, potrafi zneutralizować szkodliwe rodniki hydroksylowe odpowiedzialne za procesy starzenia się organizmu. Obecność wodoru w organizmie hamuje postępującą degradację komórek.

Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu oraz dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.

Terapia normobaryczna jest rewelacyjnym zabiegiem długowieczności, ponieważ już po jednej sesji trwającej 2 godziny namnaża się do 100% komórek macierzystych, które krążąc po organizmie docierają do uszkodzonych komórek i tkanek powodując ich regenerację. Dostarczenie organizmowi większej ilości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru sprawia, że już pierwszy zabieg tlenoterapii normobarycznej wpływa na znacznie lepsze dotlenienie komórek. To bezpośrednio przyczynia się do poprawy ich ogólnego stanu i znacznie zmniejsza ewentualne stany zapalne w organizmie. Przyspieszony zostaje także rozwój nowych naczynek krwionośnych.

Cząsteczkowy wodór jako najskuteczniejszy antyoksydant spowalnia podziały komórek – potrafi zahamować procesy starzenia, tym samym wydłużając ich życie.

Przebywanie w komorze normobarycznej przyspiesza metabolizm. Przeprowadzone zabiegi pozwalają na efektywniejszą utratę naszej masy ciała i wyszczuplenie sylwetki. Zachodnie badania dowodzą, że osoby regularnie korzystające z zabiegów normobarii żyją średnio o 10 lat dłużej.

Korzyści terapii normobarycznej:

 • spowolnienie starzenia się organizmu
 • zwielokrotnienie poziomu komórek macierzystych (do 100%)
 • zwiększenie dostępu tlenu do komórek
 • zahamowanie rozmnażania się bakterii beztlenowych
 • wspomaga leczenie onkologiczne
 • znaczne zwiększenie wydolności fizycznej, psychicznej, koncentracji oraz zdolności do zapamiętywania
 • zwiększenie aktywności osteoblastów i osteoklastów – komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • zmniejszenie obrzęków uszkodzonych tkanek
 • ograniczenie pojawienia się stanów zapalnych
 • działanie stymulujące na komórki zwane fibroblastami, które przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i jędrność
 • wspomaga leczenie autyzmu
 • zmniejszenie obrzęków uszkodzonych tkanek
 • ograniczenie pojawienia się stanów zapalnych
 • działanie stymulujące na komórki zwane fibroblastami, które przyczyniają się do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność i jędrność
 • szybszy rozwój nowych naczyń krwionośnych i długie życie!